Zwłoki 75-latka znalezione w studni. Śledczy podejrzewają samobójstwo

Redakcja
14.01.2019 19:03
Policja
fot. Adam Staśkiewicz/East News

Ciało 75-letniego mężczyzny znaleziono w studni na posesji w jednej z miejscowości w woj. śląskim. Wstępne ustalenia policji mówią o samobójstwie. 

Zwłoki, o czym informuje "Dziennik Zachodni" znaleziono w niedzielny wieczór w studni na jednej z posesji w Koszęcinie (woj. śląskie). Sporo problemów nastręczało samo wyciągnięcie ciała ze zbiornika, dlatego oprócz policji w operację zaangażowano także strażaków oraz dwa zespoły ratownictwa wysokościowego. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Ciało należało do 75-letniego mężczyzny, mieszkańca Koszęcina. Śledczy cały czas badają jeszcze przyczyny i dokładne okoliczności jego śmierci, ale wstępne ustalenia mówią o samobójstwie. Odpowiedzi na wszelkie pytania dostarczy sekcja zwłok oraz protokoły z przesłuchań członków rodziny i bliskich denata. 

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna cierpiał na zaburzenia natury psychicznej. W obecności członków rodziny miał mówić, że popełni samobójstwo – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zobacz także

 – Oględziny ciała 75-latka nie wykazały obecności śladów, które mogłyby wskazywać na udział osób trzecich. Na ten temat musi się jednak wypowiedzieć biegły z zakresu medycyny sądowej – dodał.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/MP