Zamknij

17-latek dla zabawy podróżował w bagażniku. Trafił do szpitala w stanie ciężkim

01.10.2020 23:54
Wypadek w Sławnie
fot. lodzka.policja.gov.pl

Wypadek miał miejsce w gminie Sławno. 17-letni chłopak wszedł "dla żartu" do bagażnika samochodu marki Seat. W pewnym momencie pojazd wjechał w drzewo, a 17-latek doznał poważnych obrażeń i w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do groźnego wypadku doszło w środę. Około godziny 21.30 w gminie Sławno (województwo łódzkie). 17-latek postanowił "dla zabawy" wejść do bagażnika samochodu. Za kierownicą auta siedział jego 18-letni kolega, a na siedzeniu pasażera podróżował jeszcze inny 17-latek.

Policjanci ustalili, że 18-latek za kierownicą nie dostosował prędkości do trudnych warunków pogodowych, w wyniku czego auto wpadło w poślizg. Samochód uderzył w pobliskie drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że 17-latek wypad z bagażnika.

Zobacz także

Chłopiec doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Pozostałym nastolatkom nic się nie stało. 18-letni kierowca nie był pod wpływem alkoholu.

policjaslawno

fot. Łódzka Policja

Sławno. 17-latek dla zabawy podróżował w bagażniku. Trafił do szpitala w stanie ciężkim

"Przypominamy, że  kierowca ponosi odpowiedzialność za przewóz osób. Pasażer może jechać jedynie w miejscu  przeznaczonym dla pasażera, zgodnie z warunkami technicznymi pojazdu" – poinformowali policjanci.

Zobacz także

Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja.

Zobacz także

"Apelujemy o rozsądek. Przypominamy, że  śliska  nawierzchnia drogi znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Warto o tym pamiętać i jeździć  wolniej" – czytamy w komunikacie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/lodzka.policja.gov.pl