Zamknij

Abp. Głódź miał poniżać księży. Wstrząsający reportaż w TVN24

24.10.2019 19:38
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Abp Sławoj Leszek Głódź miał publicznie poniżać i psychicznie znęcać się nad duchownymi i współpracownikami. Reportaż ''Czarno na białym'' w TVN24 ma ujawnić kulisy władzy metropolity gdańskiego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hierarchów kościelnych w Polsce. W filmie dokumentalnym Tomasza Sekielskiego ''Tylko nie mów nikomu'' został ukazany jako jeden z zatajających wiedzę o przypadkach molestowania osób małoletnich wśród podległych mu duchownych.

W czwartek na antenie TVN24 reporterzy programu ''Czarno na białym'' ujawnią nowe zarzuty pod adresem gdańskiego metropolity. 

Abp Sławoj Leszek Głódź poniżał księży? Reportaż ''Czarno na białym''

''Ubliżanie, publiczne poniżanie i przemoc psychiczna - bardzo mocne zarzuty padają pod adresem metropolity gdańskiego, arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. W dzisiejszym Czarno na Białym wstrząsające świadectwa księży, którzy mieli tego osobiście doświadczyć'' - napisano w zapowiedzi czwartkowego programu w TVN24. 

Na krótkim nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych słyszymy wypowiedź współpracownika abp Sławoja Leszka Głodzia: ''Przemoc, niszczenie, destrukcja. W tym kryzysie miałem myśli samobójcze''. 

Program "Czarno na białym" w czwartek o 20.30 na antenie TVN24. 

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24