Zamknij

Sławoj Leszek Głódź przechodzi na emeryturę kościelną. Papież przyjął rezygnację

Bartłomiej Chudy
13.08.2020 12:41

Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia z pełnienia posługi kościelnej, w związku w osiągnięciem wieku emerytalnego – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Sławoj Leszek Głódź
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź kończy dziś 75 lat, co oznacza w procedurze kościelnej zakończenie posługi i przejście na emeryturę.

Katolicka Agencja Informacyjna podała, że oficjalną rezygnację abpa Głodzia przyjął już papież Franciszek. Do czasu obsadzenia nowego szefa archidiecezji, jego obowiązki przejął biskup elbląski Jacek Jezierski.

Abp Sławoj Leszek Głódź przechodzi na emeryturę

W ostatnich latach arcybiskupowi wypominano m. in. mobbing wobec księży z jego archidiecezji. Sprawa trafiła do Watykanu, lecz utkwiła w procedurach – do dziś nie udowodniono winy. Kontrowersje wzbudza do dziś opływająca w luksusy willa arcybiskupa w rodzinnej Bobrówce.

Zobacz także

Przypomnijmy, że arcybiskup pobiera już emeryturę wojskową - jest od 16 lat emerytowanym generałem dywizji Wojska Polskiego. Uposażenie wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Znany jest tylko przedział, od ponad 10,7 tys. zł do 17,7 tys. zł.

RadioZET.pl/PAP