Zamknij

Neumann o Tusku: jest nam niezbędny, by szybko odbudować pozycję Polski

Redakcja
09.10.2018 12:17
Neumann o Tusku: jest nam niezbędny, by szybko odbudować pozycję Polski
fot. Grzegorz Krzyżewski/East News

– Donald Tusk jest potrzebny w polskiej polityce. Jest najlepszym kandydatem na prezydenta w 2020 roku i rozmawiamy z nim o tym – mówił w internetowej części programu gość Radia ZET Sławomir Neumann.

Szef klubu Platformy Obywatelskiej dodał, że były premier „jest nam niezbędny, żeby – dzięki jego znajomościom i pozycji – szybko odbudować pozycję Polski w Europie”.

Zobacz także

– Wierzę, że jesienią 2019 roku Koalicja Obywatelska wygra wybory parlamentarne, a wiosną 2020 Tusk, jako kandydat KO, wygra wybory prezydenckie – zdradził Neumann.

„Powinny paść słowa: przepraszam”

Pytany przez Beatę Lubecką o apel byłego premiera, by 11 listopada PO, PiS i wszyscy politycy poszli razem w marszu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, gość Radia ZET odpowiedział: – Fajnie by było, tylko jest to na dziś niemożliwe.

Zobacz także

– To musi być prawdziwe. Żeby takie było, to przynajmniej powinny paść słowa „przepraszam” od ludzi, którzy obrażają społeczeństwo – mówi polityk.

– Dopóki będą ludzie, którzy mają za nic konstytucję, to trudno iść z nimi razem w marszu – tłumaczy Sławomir Neumann. Jego zdaniem obecni rządzący nawet nie są zainteresowani wspólnymi obchodami.

 

RadioZET/JZ