Zamknij

Nitras o swoim ukaraniu: Macie obsesję. Nie uczestniczyłem w posiedzeniu Sejmu

Redakcja
09.11.2018 12:35
Nitras o swoim ukaraniu: Macie obsesję. Nie uczestniczyłem w posiedzeniu Sejmu
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

„Pani i Pani koledzy macie na moim punkcie jakaś niezdrową obsesję. Wróciłem wczoraj wieczorem z USA. Nie uczestniczyłem w posiedzeniu Sejmu ale to nie przeszkadza wam nie karać” – napisał w piątek na Twitterze Sławomir Nitras (Platforma Obywatelska).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To reakcja posła na fakt ukarania przez prezydium Sejmu, o którym poinformowała w piątek na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Zobacz także

„Decyzją prezydium Sejmu za nieparlamentarne wypowiedzi :R.Petru przez trzy miesiące będzie miał obniżone uposażenie poselskie o połowę.Posłowie D.Tarczyński i S. Nitras przez jeden miesiąc również o połowę” – napisała Mazurek (pisownia oryginalna – red.).

„Macie obsesję”

„Pani i Pani koledzy macie na moim punkcie jakaś niezdrową obsesję. Wróciłem wczoraj wieczorem z USA. Nie uczestniczyłem w posiedzeniu Sejmu ale to nie przeszkadza wam nie karać. Lekarz by się przydał” – napisał polityk na portalu społecznościowym.

Posłowie ukarani

Kary dotyczą środowych wypowiedzi polityków w Sejmie.

Zobacz także

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński komentował wcześniejsze wystąpienie Jacka Protasiewicza (PO), który wypowiadał się na temat Marszu Niepodległości organizowanego przez narodowców. Tarczyński nazwał parlamentarzystę Platformy „idiotą”. – W ramach posiedzenia Sejmu, teraz ten idiota obraził Polaków, mówiąc o nich, że są rasistami – powiedział polityk PiS.

Zobacz także

Ryszard Petru natomiast skrytykował fakt wprowadzania na ostatnią chwilę ustawy o ustanowieniu 12 listopada dniem wolnym. 

– To pokazuje, tak naprawdę, gdzie macie swego prezydenta, to pokazuje, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym – na końcu, dlatego dajecie mu dwa dni na podpisanie ustawy – stwierdził Petru.

Zobacz także

O uzasadnienie takiej rozbieżności kar dla posłów Tarczyńskiego i Petru oraz uzasadnienie ukarania posła Nitrasa zapytaliśmy Centrum Informacyjne Sejmu. Czekamy na odpowiedź.

Sławomir Nitras, pytany przez portal RadioZET.pl o możliwą przyczynę ukarania, sam stwierdził, że nie ma żadnych informacji na ten temat. – Nic nie wiem. Czekam na pismo (w tej sprawie – red.) – powiedział.

RadioZET/Twitter/JZ

C