Zamknij

Nitras: Krytycznie oceniam reprywatyzację, ale prezydenturę Gronkiewicz-Waltz trzeba oceniać w całości

Redakcja
27.10.2017 20:37
Nitras: Krytycznie oceniam reprywatyzację, ale prezydenturę Gronkiewicz-Waltz trzeba oceniać w całości

Sławomir Nitras był gościem Justyny Dżbik i Romana Osicy w "Popołudniu z Radiem ZET".

Poseł Platformy Obywatelskiej i być może niedługo prezydent Szczecina - zapowiedziano gościa.

- Najprawdopodobniej będę startował w tych wyborach. Bardzo bym chciał, ale to wyborcy decydują - powiedział Nitras i zastrzegł, że nie ma jeszcze formalnej decyzji, czy partia go wystawi do wyborów, ale jest na to spora szansa.

Osica zapytał gościa o czy inny prezydent - Hannę Gronkiewicz-Waltz - powinien zrezygnować ze stanowiska.

- Wybory za miesiąc. Pan wie co pan powinien sam robić, ja wiem co ja powinienem sam robić. Dlaczego ja mam mówić, co ktoś powinien zrobić. Każdy odpowiada za siebie. Pani prezydent również w tej kwestii odpowiada za siebie. Powiem szczerze, że krytycznie oceniam kwestię reprywatyzacji, ale patrzę na całokształt prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie jestem Warszawiakiem, ale pracuję tu od 2005 roku. Pamiętam tę atmosferę, której już nikt nie pamięta. Kiedy w 2005 czy 2004 mówiło się, że w Warszawie się nie da, bo plan jest skomplikowany, bo dekret Bieruta... Tak było za prezydenta Kaczyńskiego. A teraz wszystko się da - odpowiedział poseł.

Dodał, że jako Szczecinianin uważa, że w ciągu ostatnich 10 lat Warszawa osiągnęła niesamowity rozwój i jest to miasto nie do poznania.

RadioZET/maal