Sławomir Nitras zdradził swoje zarobki. „Nauczyciele zarabiają podobnie”

Redakcja
02.10.2018 08:41
Sławomir Nitras
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

W maju Sejm uchwalił ustawę przewidującą obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 procent. Zarobki posłów zmniejszyły się z 10 do ok. 8 tys. złotych. Okazuje się, że Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej otrzymał we wrześniu wynagrodzenie w wysokości 2743,26 zł – podaje „Super Express”. – Nauczyciele zarabiają podobnie – mówi. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sławomir Nitras twierdzi, że jego niskie zarobki to efekt „wojny” ekonomicznej, którą wypowiedział mu Marek Kuchciński. Poseł Platformy Obywatelskiej został kilkukrotnie ukarany przez marszałka Sejmu. 

– Nauczyciele zarabiają podobnie, więc się nie skarżę. W zeszłym miesiącu dostałem 3,6 tys. zł – mówi. 

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora uposażenie parlamentarzysty jest traktowane jako wynagrodzenie ze stosunku pracy. Posłowie i senatorowie otrzymują też dietę parlamentarną, czyli środki finansowe na pokrycie wydatków związanych z wykonywaniem mandatu na terenie kraju.

Zobacz także

„Super Express” zauważa, że Sławomir Nitras nie należy do najbiedniejszych posłów. Według oświadczenia majątkowego poseł PO ma odłożone na koncie około 61 tys. zł.

– Stawka 2,7 tys. zł to mniej więcej tyle, ile otrzymuje nauczyciel dyplomowany, który pracuje w zawodzie nawet 13 lat – komentuje w rozmowie z „SE” Tomasz Wilczyński, nauczyciel z Krakowa.

13-latek biegł za posłem PO. Krzyczał: „Złodziej, złodziej”

RadioZET.pl/Super Express/DG