Zamknij

Lider Bayer Full zestawił pedofilię i LGBT. Grożą mu pozwem karnym

07.08.2019 21:17
Bayer Full
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Lider Bayer Full może mieć problem. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych grozi Sławomirowi Świerzyńskiemu pozwem karnym, jeśli nie przeprosi publicznie za bulwersujący wpis na Twitterze.

LGBT i dyskusja wokół mniejszości seksualnych emocjonują nie tylko polityków. Kontrowersyjne komentarze w kontekście mniejszości LGBT wyrażają przedstawiciele innych publicznych profesji. Tym razem o nienawistny komentarz pokusił się lider popularnego zespołu Bayer Full.

Na swoim Twitterze napisał niedawno, że „LGBT to początek pedofilii”. Choć usunął już wpis tej treści momentalnie zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Domaga się publicznych przeprosin od lidera grupy disco polo.

Zobacz także

Ten zaś zamiast przeprosin… dalej daje wyraz swoim poglądom. Podkreśla, że jest prawicowcem, ale zarazem bezpartyjnym.

Ośrodek zagroził pozwem karnym, jeśli lider grupy disco polo nie przeprosi w 3 dni na Twitterze.

Szanowny Panie Świerzyński, informujemy, że jeśli w terminie 3 dni nie wycofa się Pan ze swoich słów i nie przeprosi za swoją skandaliczną wypowiedź to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpi przeciwko Panu z aktem oskarżenia w postępowaniu karnym. Nie ma Pan prawa krzywdzić niewinnych ludzi publicznie ich znieważając przy pomocy stwierdzeń, że są przestępcami wykorzystującymi dzieci

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

RadioZET.pl/OMZRiK