Zamknij

Lider Bayer Full o odejściu z PSL: Koledzy zgadzają się z moją decyzją, też występują

Redakcja
27.02.2019 22:21
Lider Bayer Full o odejściu z PSL: Koledzy zgadzają się z moją decyzją,  też występują
fot. BayerFull

PSL było zawsze partią stojącą blisko rodziny i Kościoła, miało oblicze chrześcijańsko-narodowe, a teraz nagle je zmienia. Tak się nie da – powiedział w wywiadzie opublikowanym w czwartek w „Gazecie Polskiej Codziennie” lider zespołu Bayer Full i członek Polskiego Stronnictwa Ludowego Sławomir Świerzyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Nie zmieniłem zdania, potwierdzam, że występuję z PSL i złożę dzisiaj wniosek w tej sprawie. Nie podporządkuję się tej uchwale. Nie wiem, jaka powstała koalicja ani jak ją nazwać" - mówił gazecie Świerzyński, pytany o swój wpis na Facebooku, w którym napisał, że nie wyobraża sobie głosować na LGBT i lewicę. Lider Bayer Full wyraził taką opinię w kontekście tego, że PSL zdecydowało o dołączeniu do Koalicji Europejskiej, którą tworzą PO, SLD, Nowoczesna, Zieloni i Teraz.

Lider zespołu Bayer Full odchodzi z PSL. „Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę”

"Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. Partia, której hymnem jest Rota, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z Kościołem i religią w szkołach oraz sprowadzać uchodźców" – brzmiał wpis Świerzyńskiego na Facebooku.

Dopytany, jak na jego decyzję zareagowali koledzy, stwierdził, że "oddolna reakcja na decyzję władz jest taka jak moja". "Po liczbie mejli, SMS-ów i telefonów, które dostaję od kolegów z PSL, zgadzających się z moją decyzją, mogę wnioskować, że oddolna reakcja na decyzję władz jest taka jak moja. Nie zgadzają się na to. Proszą, żebym przygotował im takie same dokumenty, bo też występują. Zobaczymy w czerwcu. Jak się okaże, że żaden z kandydatów PSL nie wszedł do europarlamentu, to dopiero będzie problem" - mówił w rozmowie z dziennikiem.

Zobacz także

Pytany, czy w jego ocenie PSL jest stronnictwem lewicowym, stwierdził, że jego zdaniem PSL skręca w lewą stronę. "Na poziomie powiatu ostrzegaliśmy, że tego nie chcemy, że idziemy prawą stroną i że idziemy samodzielnie. Nasze kierownictwo nie przyjęło tego do wiadomości" - powiedział lider zespołu Bayer Full.

RadioZET.pl/PAP/BM