Zamknij

News Radia ZET: Kolejne śledztwo w Muzeum II Wojny Światowej

Redakcja
13.06.2018 06:58
News Radia ZET: Kolejne śledztwo w Muzeum II Wojny Światowej
fot. Wojciech Stróżyk/East News

Jest kolejne śledztwo w sprawie działań byłej dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej, dowiaduje się Radio ZET. Gdańska prokuratura wszczęła je po zawiadomieniu obecnego szefa instytucji – doktora Karola Nawrockiego. Tym razem, jak ustalił reporter Radia ZET, chodzi o podejrzenie wyrządzenia muzeum szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. 

W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa mowa była o kwocie ponad 5 milionów złotych. Tyle zdaniem Karola Nawrockiego miał przepłacić profesor Paweł Machcewicz, zamawiając między innymi kosze na śmieci za ponad 3000 zł czy ladę za 64,5 tysiąca złotych. Obecny szef muzeum twierdzi, że w niektórych przypadkach ceny zakupu były nawet 38-krotnie wyższe od rynkowych. Gdańscy śledczy sprawdzą też, czy nierozpisanie przetargu na wyposażenie muzeum było działaniem zgodnym z prawem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Paweł Machcewicz już po złożeniu przez dr Nawrockiego zawiadomienia oświadczył, że jest to kolejny etap kampanii rządu PiS wymierzonej w jego osobę. Profesor zapewnia, że budynek wyposażono zgodnie z prawem zamówień publicznych.

Maciej Bąk, Radio ZET