Kluczowy świadek ws. Neumanna podejrzany w innym śledztwie

Redakcja
20.02.2018 15:51
Sławomir Neumann
fot. Wikimedia Commons

Kluczowy świadek w śledztwie dotyczącym przyjęcia łapówki przez byłego wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna ma status osoby podejrzanej w innym śledztwie. Radio ZET dotarło do dokumentów w tej sprawie.

Chodzi o byłego urzędnika mazowieckiego NFZ, który był już przesłuchiwany przez śledczych w Jeleniej Górze. Równocześnie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie ma zarzuty. Jest podejrzany w śledztwie dotyczącym łapówki za przekazanie prywatnemu szpitalowi milionów złotych za świadczenia, które placówka wykonała ponad limit.

Zobacz także

Nie umniejsza to jednak wiarygodności tego świadka. Były urzędnik NFZ już w 2014 roku doniósł o aferze z przyznaniem kontraktu dla jednej z warszawskich klinik okulistycznych. Prokuratura umorzyła jednak sprawę ewentualnej łapówki, jaką miał przyjąć w tej sprawie ówczesny wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Urzędnik zgłosił się ponownie do CBA po zmianie władzy. Został jednym z głównych świadków wszczętego na nowo w Jeleniej Górze śledztwa. Dotyczy ono przyjęcia korzyści majątkowej przez funkcjonariusza publicznego. W jego ramach w ostatnich tygodniach zatrzymano byłego szefa mazowieckiego NFZ, Adama T.

Były urzędnik występuje równocześnie jako podejrzany w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi tutaj o łapówkę za przekazanie prywatnemu szpitalowi milionów złotych za świadczenia, które placówka wykonała ponad limit. Śledztwo jest w toku.

RadioZET/MAG/maal