Hoss z gangu "na wnuczka": śledztwo ws. sędzi zajmującej się wnioskiem o areszt

Redakcja
15.02.2017 14:40
Hoss z gangu "na wnuczka": śledztwo ws. sędzi zajmującej się wnioskiem o areszt
fot. Archiwum Radia ZET

Nawet do pięciu lat więzienia może grozić sędzi Sądu Rejonowego w Warszawie, która podjęła decyzję w sprawie wniosku o areszt dla Arkadiusza Ł. pseudonim Hoss - dowiedziało się Radio ZET. Sędzia nie aresztowała podejrzanego wbrew wnioskowi prokuratury. Śledztwo wszczęto w Prokuraturze Krajowej. 

Czym zajmie się prokuratura?

Zbada, czy sędzia nie wyszła poza swoje uprawnienia w podejmowaniu decyzji. Wiemy już, że na pewno przekroczyła dobowy termin, który ma sąd na rozpatrzenie wniosku prokuratury.

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z decyzją prokuratury?

Liczba głosów:

Sąd wyznaczył termin posiedzenia na godzinę 9 rano i o godzinie szef gangu "na wnuczka" powinien być już zwolniony z aresztu. Decyzja sądu zapadła o godzinie 12 co oznacza, że podejrzany był 3 godziny trzymany w areszcie wbrew przepisom.

Zobacz także

Z tego też powodu, śledczy będą też weryfikować, czy można sędzi prowadzącej sprawę zarzucić bezprawne pozbawienie wolności. 

Według ustaleń śledczych, Arkadiusz Ł. działał w zorganizowanej grupie przestępczej. Miał się dopuścić oszust w kilku krajach na kwotę prawie 1,5 miliona złotych. Korzystał z metody "na wnuczka" i tym samym miał okradać emerytów, nie tylko w Polsce.

RadioZET.pl/MAG, KM