Zamknij

Jakie obrażenia odniósł kierowca Szydło? Prokuratura chce drugiej ekspertyzy

Redakcja
20.04.2017 07:35
Jakie obrażenia odniósł kierowca Szydło? Prokuratura chce drugiej ekspertyzy
fot. Archiwum Radia ZET

Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzącej śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu, wynika, że wystąpi o kolejną ekspertyzę dotyczącą obrażeń kierowcy rządowej limuzyny. Posiada także harmonogram kolejnych czynności.

Od 24 kwietnia ruszą ponowne przesłuchania 10 funkcjonariuszy BOR-u, obecnych na miejscu wypadku i przesłuchanych bezpośrednio po wypadku. Przesłuchania odbędą się w kancelarii tajnej krakowskiej prokuratury. Potrwają do 28 kwietnia. Będzie w nich uczestniczył obrońca 21-letniego kierowcy, podejrzanego o spowodowanie wypadku.

Zobacz także

Na terenie Warszawy przesłuchany zostanie 11. funkcjonariusz –- poszkodowany w wypadku szef ochrony premier. Prokuratura zamierza wystąpić o kolejną ekspertyzę, dotyczącą stanu jego zdrowia i doznanych obrażeń. Potrzeba taka wyłoniła się w toku śledztwa –- poinformowano PAP w prokuraturze. Kolejne przesłuchania świadków odbędą się 26 kwietnia i 9 maja w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. W tych dniach zaplanowano przesłuchanie pięciu świadków; zarówno pacjentów z położonego nieopodal miejsca wypadku ośrodka leczenia uzależnień, jak i innych świadków wypadku.

Zagłosuj

Czy samochody państwowe powinny jeździć ostrożniej?

Liczba głosów:

Jak informowała prokuratura, trwa analiza materiałów wideo z miejsca wypadku, w ramach której ustalani są ewentualni świadkowie i numery rejestracyjne samochodów. Powstaje także sporządzana przez analityków swoista mapa z miejsca wypadku, na którą nanoszone się lokalizacje poszczególnych świadków i szczegóły ich relacji. Zeznania wszystkich świadków i cały zgromadzony materiał dowodowy zostaną przekazane do biegłych, którzy na tej podstawie sporządzą opinię - rekonstrukcję przebiegu wypadku. Zakończenie śledztwa planowane jest do końca czerwca. Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

RadioZET.pl/PAP/MAAL