Jakie obrażenia odniósł kierowca Szydło? Prokuratura chce drugiej ekspertyzy

20.04.2017 07:35

Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzącej śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu, wynika, że wystąpi o kolejną ekspertyzę dotyczącą obrażeń kierowcy rządowej limuzyny. Posiada także harmonogram kolejnych czynności.

Jakie obrażenia odniósł kierowca Szydło? Prokuratura chce drugiej ekspertyzy fot. Archiwum Radia ZET

Od 24 kwietnia ruszą ponowne przesłuchania 10 funkcjonariuszy BOR-u, obecnych na miejscu wypadku i przesłuchanych bezpośrednio po wypadku. Przesłuchania odbędą się w kancelarii tajnej krakowskiej prokuratury. Potrwają do 28 kwietnia. Będzie w nich uczestniczył obrońca 21-letniego kierowcy, podejrzanego o spowodowanie wypadku.

Na terenie Warszawy przesłuchany zostanie 11. funkcjonariusz –- poszkodowany w wypadku szef ochrony premier. Prokuratura zamierza wystąpić o kolejną ekspertyzę, dotyczącą stanu jego zdrowia i doznanych obrażeń. Potrzeba taka wyłoniła się w toku śledztwa –- poinformowano PAP w prokuraturze. Kolejne przesłuchania świadków odbędą się 26 kwietnia i 9 maja w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. W tych dniach zaplanowano przesłuchanie pięciu świadków; zarówno pacjentów z położonego nieopodal miejsca wypadku ośrodka leczenia uzależnień, jak i innych świadków wypadku.

Zagłosuj

Czy samochody państwowe powinny jeździć ostrożniej?

Jak informowała prokuratura, trwa analiza materiałów wideo z miejsca wypadku, w ramach której ustalani są ewentualni świadkowie i numery rejestracyjne samochodów. Powstaje także sporządzana przez analityków swoista mapa z miejsca wypadku, na którą nanoszone się lokalizacje poszczególnych świadków i szczegóły ich relacji. Zeznania wszystkich świadków i cały zgromadzony materiał dowodowy zostaną przekazane do biegłych, którzy na tej podstawie sporządzą opinię - rekonstrukcję przebiegu wypadku. Zakończenie śledztwa planowane jest do końca czerwca. Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

RadioZET.pl/PAP/MAAL

Oceń