Pożar dawnego przedszkola. Znaleziono zwłoki 2 osób

07.01.2020 23:55
Pożar dawnego przedszkola. Znaleziono zwłoki 2 osób
fot. Słubice PL/Facebook Printscreen

Po pożarze opuszczonego budynku przedszkola "Pinokio" w województwie lubuskim dokonano dramatycznego odkrycia. Strażacy w spalonym budynku znaleźli zwłoki dwóch osób. Nadal trwa akcja gaśnicza – według prognoza straży pożarnej, może ona potrwać jeszcze kilka godzin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dwa zwęglone ciała znaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru pustostanu po byłym przedszkolu w Słubicach w lubuskiem. Jedna osoba została z niego ewakuowana. Pożar został opanowany i trwa oddymianie budynku

Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej

Lokalne media upubliczniły film, na którym widać kłęby dymu unoszącego się nad budynkiem.

Zobacz także

Trwa akcja straży pożarnej

Zgłoszenie o pożarze w opuszczonym budynku po przedszkolu "Pinokio" przy ulicy 1 Maja w Słubicach wpłynęło do Straży Pożarnej we wtorek, o godzinie 21.41. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, ogień obejmował parter, piętro i strop budynku.

Podczas akcji gaśniczej we wnętrzu pustostanu strażacy znaleźli zwęglone zwłoki dwóch osób. Jedna osoba przebywająca w budynku została z niego ewakuowana. Nie wymagała pomocy lekarskiej.

Zobacz także

W akcji gaśniczej bierze udział pięć zastępów Straży Pożarnej, a działania mogą jeszcze potrwać kilka godzin.

Zobacz także

Jak poinformowała asp. Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, na tę chwilę nie jest znana wiek, płeć ani tożsamość osób znalezionych w pożarze.

Postępowanie mające to wyjaśnić, jak również ustalić przyczynę pożaru, będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. Po zakończeniu działań przez strażaków zostaną przeprowadzone szczegółowe oględziny

Magdalena Jankowska, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Dodała, że w tym opuszczonym budynku dochodziło wcześniej do pożarów. Był on odwiedzany przez osoby postronne, w tym bezdomnych.

 

RadioZET.pl/PAP/Facebook