Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krucjata Młodych odmawia różaniec za odnowę moralną Roberta Biedronia i mieszkańców Słupska

06.12.2017 08:27
xxx wiadomosci

"Dziękuję za modlitwę, ale i bez niej radzę sobie chyba całkiem nieźle" - to reakcja Roberta Biedronia na różaniec w intencji nawrócenia mieszkańców Słupska i ich prezydenta. Wydarzenie zorganizowała Krucjata Młodych, grupa osób nazywającą siebie "obrońcami dziedzictwa chrześcijańskiego w coraz bardziej pogańskiej rzeczywistości". 

Krucjata Młodych odmawia różaniec za odnowę moralną Roberta Biedronia i mieszkańców Słupska fot. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta

Robert Biedroń komentując różaniec napisał też na Facebooku: "Odnowiony mogę przystąpić do dalszej pracy".

Z transparentów, które przynieśli ze sobą na odmawianie różańca, wynika, że różaniec ma wynagrodzić Bogu "grzech sodomii". Chodzi oczywiście o to, że Robert Biedroń otwarcie mówi o swojej homoseksualnej orientacji.

Zdaniem członków "Krucjaty Młodych fakt, że mieszkańcy Słupska wybrali go na prezydenta, jest znakiem potrzeby moralnej odnowy. Różaniec odmówiło kilkadziesiąt osób w czerwonych szarfach z napisem "Tradycja. Rodzina, Własność", o oprawę muzyczną zadbali dudziarze. Jeśli odnowa słupszczan nie nastąpi, krucjata wróci w przyszłym roku.

RadioZET.pl/MBA, KM

Oceń