Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Słupsk: 20 lat temu zabił żonę. Jest akt oskarżenia przeciwko Danielowi M.

30.10.2018 12:09
xxx wiadomosci

Miał zabić żonę, ukryć jej zwłoki i wyłudzić alimenty. Sprawca brutalnej zbrodni stanie przed sądem. Został złapany po blisko 20 latach.

Słupsk: 20 lat temu zabił żonę. Jest akt oskarżenia przeciwko Danielowi M. fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Okręgowa w Słupsku oskarża Daniela M. o zabójstwo żony i wyłudzenie alimentów na rzecz swojej córki. Chodzi o zbrodnię sprzed 20 lat.

Angelika J. zginęła 2 października 1998 roku w Debrznie. Jak ustalili śledczy, tego dnia Daniel M. miał czekać na żonę, aż wróci z pracy. Zbrodnię planował. Przygotował kabel elektryczny, którym później udusił Angelikę J. Jej zwłoki umieścił w torbie podróżnej, a następnie zakopał w piwnicznych pomieszczeniach budynku, w którym mieszkali. Zwłoki ukrył w miejscu, gdzie znajdowały się pozostałości średniowiecznej studni. Na wierzch wylał posadzkę, a podłogę w piwnicy wyłożył cegłami.

Daniel M. po zabójstwie miał mówić, że żona go porzuciła i wyjechała do Niemiec. Już 19 października 1998 r. wystąpił z pozwem o rozwód i zasądzenie alimentów. Na podstawie kolejnych decyzji sądu pobierał na rzecz swojej córki alimenty w kwotach od 100 do 300 złotych miesięcznie. Fundusz alimentacyjny wypłacił mu łącznie 14 805 zł.

Sprawiedliwość po latach

Zwłoki kobiety znaleziono po 19 latach, kiedy do sprawy wrócili funkcjonariusze tzw. Archiwum X  Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Daniel M. nie przyznaje się do winy. Konsekwentnie odmawia składania wyjaśnień. Został tymczasowo aresztowany. Teraz stanie przed sądem. Za zabójstwo grozi mu nawet dożywocie.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń