Zamknij

Martwy noworodek 17-letniej matki znaleziony przez policję. Zlecono sekcję zwłok

01.10.2020 13:34
Policja
fot. Shutterstock

Słupsk (woj. pomorskie). W niedzielę rano, 27 września policja w jednym z mieszkań znalazła ciało noworodka. Dziecko zostało urodzone w nocy przez 17-latkę. Sprawę bada prokuratura.

W jednym z mieszkań w Słupsku policja znalazła ciało martwego noworodka. Nie wiadomo, czy 17-latka urodziła dziecko żywe czy martwe. W tej sprawie prokuratura wszczęła śledztwo — informuje "Dziennik Bałtycki".

Słupsk. Martwy noworodek znaleziony w mieszkaniu

Poród 17-latki najprawdopodobniej odbył się w nocy z soboty na niedzielę. Rano w mieszkaniu pojawiła się policja i znalazła zwłoki noworodka. Na miejscu obecna była także prokuratura. Aktualnie nie wiadomo, czy w czasie oględzin ciała dziecka śledczy znaleźli jakiekolwiek obrażenia.

Zobacz także

W tej sprawie w poniedziałek, 28 września słupska prokuratura wszczęła śledztwo nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka. Zastępca prokuratora rejonowego, Marcin Natkaniec nie ujawnił szczegółów sprawy ze względu na to, że matka dziecka nie ma ukończonych 18 lat.

Zobacz także

"Dziecko urodziło się w domu. Zostało znalezione martwe. Dopiero po sekcji zwłok będzie wiadomo, czy żyło w chwili narodzin" - cytuje słowa zastępcy prokuratora rejonowego "Dziennik Bałtycki". Sekcja zwłok noworodka ma się odbyć w czwartek, 1 października.

RadioZET.pl/Dziennik Bałtycki