Zamknij

Tragedia w Słupsku. 19-letnia Roksana nie żyje

Redakcja
05.05.2018 10:58

Nie żyje 19-letnia Roksana. Chora na glejaka mózgu dziewczyna zmarła w hospicjum. Nastolatka od ponad roku była bita i poniżana przez swojego ojca. 

Tragedia w Słupsku. 19-letnia Roksana nie żyje
fot. shutterstock.com

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje serwis gp24.pl, Roksana dowiedziała się w 2015 roku, że ma glejaka mózgu. Rok temu dziewczyna przestała samodzielnie chodzić i mówić. Z otoczeniem porozumiewała się za pomocą smsów.

19-latka miała trafić wówczas do hospicjum, ale nie zgodziła się na to ze względu na babcie, która oznajmiła, że nie przeżyje pobytu wnuczki w takiej placówce. 

Ojciec znęcał się nad chorą na raka córką

W połowie kwietnia na policję dotarło zgłoszenie od pracownika socjalnego. Według niego w domu 19-letniej Roksany miało dochodzić do aktów przemocy wymierzonych w chorą dziewczynę. Funkcjonariusze ustalili, że ojciec nie tylko bił córkę, ale stosował też przemoc psychiczną. Mężczyźnie trzykrotnie zakładano Niebieską Kartę.

Zobacz także

Po ostatnim pobiciu córki, w jej jamie ustnej pojawiła się krew. Matka dziewczyny wezwała do domu pogotowie. - Z naszych informacji wynika, że w nocy ojciec mógł szarpać i dusić Roksanę, na to zareagowała matka, której przeszkadzał hałas - powiedział portalowi gp24.pl Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR.

19-latka trafiła do szpitala. Gdy jej stan uległ pogorszeniu, została przewieziona do słupskiego hospicjum, gdzie zmarła. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu.

RadioZET.pl/gp24.pl/DG