Zamknij

45-latek znęcał się nad chorą córką. Dziecko zmarło, ojciec usłyszał zarzuty

Redakcja
05.07.2018 12:01
45-latek znęcał się nad chorą córką. Dziecko zmarło, ojciec usłyszał zarzuty

45-latek odpowie przed sądem za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad ciężko chorą córką. Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała akt oskarżenia do sądu.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy mężczyzna powinien usłyszeć wyrok dożywotniego pozbawienia wolności?

Liczba głosów:

Jak poinformował w czwartek PAP prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński, prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ojcu, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 19-letnią, ciężko chorą córką.

Za popełnienie tego czynu grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Oskarżony z końcem kwietnia został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Następnie na wniosek prokuratury sąd przedłużył areszt.

Ojciec znęcał się nad chorą córką 

Pokrzywdzona trafiła do szpitala, a następnie do hospicjum. Zmarła w maju, kilka dni po aresztowaniu jej ojca. Jak informował PAP w czerwcu prokurator Nierebiński, śmierć „była spowodowana jej stanem zdrowia niezależnym od zachowania sprawcy”.

Ojciec 19-latki został zatrzymany przez słupską policję po zgłoszeniu od pracownika socjalnego o podejrzeniu stosowania przemocy domowej wobec ciężko chorej nastolatki. Dziewczyna miała na ciele liczne zasinienia, które miały powstać w wyniku pobicia przez ojca. Miał on także szydzić z córki i używać wobec niej słów wulgarnych. Według śledczych miało to trwać co najmniej od roku.

RadioZET.pl/PAP/DG