Zamknij

Dźgała nożem w mężczyzn, ranni trafili do szpitala. Adwokatce grozi dożywocie

Bartłomiej Chudy
07.08.2022 18:52
Areszt dla adwokat ze Słupska za ataki nożem
fot. Adam STASKIEWICZ/East News, zdj. ilustracyjne

Podejrzana o usiłowanie zabójstwa adwokat Katarzyna R. została aresztowana na dwa miesiące. Kobieta zaatakowała nożem dwóch mężczyzn, ale zarzuca się jej również jazdę po pijanemu czy znieważenie policji. Grozi jej dożywocie.

Sąd aresztował w niedzielę 7 sierpnia adwokat Katarzynę R., której prokuratura zarzuca m.in. usiłowanie zabójstwa. - Wnioskowaliśmy o trzymiesięczny areszt dla podejrzanej, ale sąd uznał, że czynności procesowe, które wskazaliśmy we wniosku, jesteśmy w stanie wykonać w ciągu dwóch miesięcy i na taki okres zastosował areszt. Materiał dowodowy nie budził wątpliwości sądu – powiedziała PAP szefowa Prokuratury Rejonowej w Słupsku Magdalena Gadoś.

Wcześniej w niedzielę prokuratura przedstawiła Katarzynie R. cztery zarzuty. - Jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa, spowodowanie u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenie funkcjonariuszy policji podczas zatrzymania i kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu - poinformowała prok. Gadoś.

Dźgała nożem w dwóch mężczyzn. Słupskiej adwokat grozi dożywocie

Adwokat Katarzyna R., która ponad dobę spędziła w policyjnej izbie zatrzymań, przed prokuratorem nie przyznała się do zarzucanych czynów, nie składała też wyjaśnień. Kobieta została zatrzymana przez policję w nocy z 5 na 6 sierpnia po tym, jak miała ranić nożem dwóch mężczyzn, następnie wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu oraz bić i znieważać funkcjonariuszy.

39-latek i 36-latek mieli zostać ugodzeni nożem przez Katarzynę R. przy ul. Lelewela w Słupsku. Jeden z nich otrzymał cios w pośladek, drugi w brzuch i szyję. Obaj trafili do szpitala. Ten lżej ranny już go opuścił. Drugi z poszkodowanych w ciężkim stanie nadal przebywa w szpitalu.

Katarzynę R. krótko po tym zdarzeniu zatrzymano przy ul. Hubalczyków. Adwokat miała prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Została od niej pobrana krew do badań. 39-latka stawiała opór podczas zatrzymania, znieważała funkcjonariuszy oraz naruszyła ich nietykalność. Katarzyna R. należała do Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Inga Domurat

C