Zamknij

Znany instruktor tańca oskarżony. Wykorzystywał seksualnie małoletnie kursantki?

18.04.2019 21:39

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Jeden z najbardziej rozpoznawanych specjalistów od breakdanace'u w Polsce miał m.in. przemocą zmusić do obcowania płciowego dziewczynkę poniżej 15 roku życia.

instruktor tańca oskarżony
fot. shutterstock.com

Chodzi o wydarzenia z lat 2013 – 2017. Paweł K.  miał doprowadzić do obcowania płciowego trzy dziewczynki w wieku poniżej 15 lat, w tym jedną przy użyciu przemocy. Jak wynika z ustaleń prokuratury, do poddania się innym czynnościom seksualnym doprowadził też nastolatkę w wieku poniżej 18 lat.

Moja córka, jak go zobaczyła, zamknęła się w szatni i płakała ojciec 13-latki, która miała być ofiarą Pawła K.

Pawłowi K. grożą za to co najmniej 3 lata więzienia. Akt oskarżenia jest już w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

Zobacz także

Instruktor tańca ze Słupska rozpijał kursantki?

Ale to nie koniec zarzutów. Prokuratura oskarża Pawła K. też o to, że od 2015 r. do 2018 r. rozpijał co najmniej trzy małoletnie dziewczyny, a w latach 2017 -2018 pobierał od ich rodziców zawyżoną opłatę za lekcje tańca. Według ustaleń, oszukał ich na 1410 zł.

Paweł K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Jego wersja wydarzeń jest zupełnie inna.

Zobacz także

Mężczyzna ma teraz policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju, zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakaz powstrzymywania się od prowadzenia zajęć z udziałem małoletnich.

Kim jest Paweł K.?

Paweł K. to jeden z najbardziej rozpoznawanych specjalistów od breakdanace'u w Polsce. 35-latek na swoim koncie ma liczne nagrody. Był m.in. drużynowym mistrzem Europy. Lekcje tańca prowadził w Słupskim Ośrodku Kultury.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/SE/radiogdansk.pl/MK