Zamknij

Skandal w Biedronce. Ochroniarze poniżali niepełnosprawnego pana Piotra [FOTO]

Redakcja
24.03.2018 11:40
Biedronka
fot. Agencja Gazeta

W Słupsku w jednym ze sklepów Biedronka dwóch ochroniarzy zadrwiło z upośledzonego umysłowo 50-latka. Mężczyźni wręczyli mu "legitymację kwalifikowanego czubka z ochrony". 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Byłeś/aś świadkiem poniżania osób niepełnosprawnych?

Liczba głosów:

Do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów sieci "Biedronka" w Słupsku przy ul. Lutosławskiego - podaje portal ''Głos Pomorza''. Niepełnosprawny umysłowo 50-latek był częstym klientem supermarketu. Wykorzystało to dwóch ochroniarzy, którzy złożyli mu fikcyjną ofertę zatrudnienia.

Biedronka: Ochroniarze zadrwili z niepełnosprawnego 50-latka

Pan Piotr postanowił pochwalić się nową pracą pracownicom pobliskiego sklepu. Mężczyzna pokazał zafoliowaną legitymację ze swoim zdjęciem i obraźliwym podpisem: „Legitymacja kwalifikowanego czubka z ochrony fizycznej”.

- Otworzyłyśmy kopertę i zobaczyliśmy tę „legitymację” ze zdjęciem, nazwiskiem Piotra i obraźliwymi treściami. Piotr zostawił ją u nas. Trudno powiedzieć ile z tego zrozumiał, ale było mu bardzo przykro. Został perfidnie skrzywdzony, zadrwiono z niego - mówią pracownice. 

Zobacz także

Media poinformowały o zdarzeniu biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. Reakcja właścicieli sieci popularnych sklepów była natychmiastowa. 

''Z naszych ustaleń wynika, że pracownicy ochrony zatrudnieni przez firmę zewnętrzną dopuścili się zachowania, którego nie akceptujemy w naszych szeregach. W związku z tym wobec tych osób zostały wyciągnięte stosowne konsekwencje i została z nimi rozwiązana umowa o pracę. Jednocześnie przeprowadzimy cykl rozmów z pracownikami naszej firmy w celu ich uwrażliwienia i zachęcenia do zdecydowanego reagowania w przypadku niepokojących zdarzeń'' - napisano w oświadczeniu przesłanym do „Głosu Pomorza”.

Biedronka przeprosiła też pana Piotra. Jego sytuacji ma teraz przyjrzeć się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku.

RadioZET.pl/Głos Pomorza/DG