Zamknij

3-latek zatrzasnął się w pralce. Prokuratura umorzyła śledztwo

Redakcja
05.11.2018 12:44
Pralka
fot. Shutterstock

– Prokuratura Rejonowa w Słupsku umorzyła śledztwo w sprawie śmierci trzylatka, który zatrzasnął się w pralce. Nie stwierdzono udziału osób trzecich. To był wypadek losowy – powiedział prokurator rejonowy Piotr Nierebiński.

Jak powiedział Nierebiński, śledztwo prowadzone w kierunku narażenia zdrowia i życia dziecka na niebezpieczeństwo oraz nieumyślnego spowodowania jego śmierci zostało umorzone z końcem października.

– Trzeba było dokładnie sprawdzić okoliczności tego zdarzenia. To oczywiste. Natomiast nie stwierdzono przestępnego działania osób trzecich. Nikt nie usłyszał zarzutów. To był wypadek losowy i śledztwo zostało umorzone – powiedział w poniedziałek Nierebiński.

Zobacz także

Trzyletni chłopiec zmarł w nocy z 18 na 19 czerwca 2018 r. w słupskim szpitalu, do którego trafił w krytycznym stanie po tym, jak zatrzasnął się w pralce. Sekcja zwłok trzylatka przeprowadzona została w Gdańsku, 21 czerwca. Jej wyniki wskazały na to, że dziecko zmarło wskutek niedotlenienia.

Chłopiec zatrzasnął się w pralce 18 czerwca, w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Romera w Słupsku. Podczas śledztwa rodzice trzylatka i jego pięcioletniej siostry potwierdzili, że dzieci się bawiły, podczas gdy oni mieli popołudniową drzemkę. Gdy tylko zauważyli, że coś jest nie tak, że nie ma ich syna, zaczęli go szukać. To ojciec miał wyciągnąć chłopca z pralki i podjąć próbę reanimacji, którą potem przejęli ratownicy medyczni.

RadioZET.pl/PAP/MP