Zamknij

75-letni sołtys skazany za molestowanie 14-latki. Pomagała mu jej siostra

23.07.2019 22:19
Sędzia
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

75-letni sołtys z Retowa w powiecie słupskim został skazany na 4 lata więzienia za przestępstwa seksualne wobec 14-letniej dziewczynki. Sąd skazał też jego konkubinę, a zarazem siostrę ofiary. Kobieta miała pomagać mu w przestępstwach seksualnych.

Kazimierz G., były już sołtys Retowa, ale też radny gminy Słupno usłyszał we wtorek wyrok 4 lat więzienia oraz 5–letniego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. To w związku z aktami pedofilii, których – jak mówił sędzia - dopuszczał się wielokrotnie od grudnia 2014 roku do sierpnia 2015 roku. Jego ofiara miała wówczas 14 lat.

Zobacz także

Karę roku więzienia wyznaczono natomiast Annie J., konkubinie Kazimierza G., a zarazem siostrze pokrzywdzonej, która – według sądu – pomagała mu dopuszczać się aktów przemocy i przestępstw seksualnych.

Działając w krótkich odstępach czasu, wielokrotnie doprowadził małoletnią poniżej 15 roku życia do poddania się innej czynności seksualnej poprzez dotykanie ręką jej narządów płciowych i piersi, w tym miejsc intymnych, także przez garderobę. Dwukrotnie przemocą doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej

mówił sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku, Jarosław Turczyn

Sąd, oprócz kary więzienia i zbliżania się do pokrzywdzonej, nakazał mu wypłacić 10 tys. złotych zadośćuczynienia. Sam oskarżony do winy się nie przyznaje. Jak mówił po ogłoszeniu wyroku w rozmowie z dziennikarzem Radia Gdańsk, „to jest nie do zaakceptowania”.

Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Gdańsk