Zamknij

Nocny rajd walcem drogowym po osiedlu

Redakcja
01.07.2018 19:48

Mieszkańców jednego z osiedli w Słupsku w środku nocy obudził głośny huk. Jego autorami było dwóch nastolatków, którzy ukradli walec drogowy i wybrali się nim na nocną przejażdżkę. Policja szuka sprawców nietypowego rajdu.

Nocny rajd walcem drogowym po osiedlu
fot. Alex Borland/publicdomainpictures

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Głos Pomorza", w nocy z soboty na niedzielę mieszkańców bloków przy ul. Górnej w Słupsku zaniepokoił hałas. Spowodowali go młodzi ludzie, prowadzący walec drogowy. Uprowadzonym pojazdem wykonali kilka rund wokół osiedla, co wywołało jeszcze większą irytację obudzonych mieszkańców.

Zobacz także

Sprawcy zamieszania porzucili walec w okolicach bloku przy ul. Górnej 11. Jak zauważyli internauci, to częste miejsce spotkań słupskiej młodzieży.

Lokalna policja szuka kierowcy pojazdu i jego kompana. Za kradzież może ich spotkać kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że walec ukradziono z placu budowy na ul. Szafranka. Pojazd wrócił już do właściciela. Przekazał on śledczym, że uruchomienie drogowego walca nie jest łatwe i wymaga specjalistycznej wiedzy.

RadioZET.pl/GP24/PTD