Śmierć 17-latki z Rybnika. Ktoś przesyła z jej konta na FB szokujące filmy i wiadomości

Redakcja
12.02.2018 16:05
Policja
fot. Policja Rybnik

Śmierci 17-letniej Alicji F. wstrząsnęła nie tylko jej rodzinnym miastem. Tym bardziej, że w tej sprawie pojawiają się coraz bardziej niepokojące wątki.

Ciało nastolatki odnaleziono 3 lutego za garażem blisko centrum Rybnika. Wcześniej wybrała się na dyskotekę, z której miała udać się do koleżanki na noc. Nie została tam jednak dłużej, a następnie ślad się urwał.

Wstępne ustalenia wykazały, że dziewczyna została uduszona. W kręgu podejrzewanych o zabójstwo znalazło się kilku mężczyzn, którzy w nocy z piątku na sobotę w jednym z rybnickich klubów towarzyszyli nastolatce. Po kilkunastu godzinach pracy policja zmniejszyła krąg tych osób, a ostatecznie zatrzymała 20-letniego Adriana P. Mężczyzna przyznał się do winy. Okazało się również, że był już wcześniej karany.

Szokujące wiadomości

W sprawie pojawił się jednak kolejny wątek i to dość bulwersujący. Okazuje się — jak donosi lokalny portal rybnik.com — że ktoś włamał się na Facebookowe konto Alicji. Wykasował stamtąd wszystkie zdjęcia i statusy (w tym adnotację „in memoriam”), a potem zaczął wysyłać do znajomych ofiary dziwne wiadomości.

Zobacz także

Na początek były to animowane zdjęcia ducha. Jedna z adresatek udała się nawet z tą sprawą na policję, ale ta zignorowała sprawę. Niestety, dalsze „wyczyny” hakera były bardziej szokujące. Wysyłał bowiem różnym osobom z kręgu towarzyskiego 17-latki przerażający film, przypominające nagranie horroru „The Ring”.

„Składa się głównie z telewizyjnego szumu. Najbardziej niepokojące są jednak dźwięki oraz słabe kontury kształtów przebijające się przez zakłócenia. Pierwsza scena przedstawia szarpaninę lub bijatykę osób. Scena zmienia się, obraz jest bardzo niewyraźny, ale przypomina on... kota w krawacie. Kolejna scena — widzimy ludzką postać idącą wzdłuż chaszczy, coś mówi. Sekwencja obrazów powtarza się, a na końcu pojawia się roześmiana twarz w negatywie, którą zobaczycie powyżej” — czytamy na stronie rybnickiego serwisu.

Prokuratura bada wątek

To jednak nie wszystko. Ponoć filmik ten ma zawierać sygnały z alfabetu Morse'a, zawierające szczegóły zbrodni oraz nazwiska i pseudonimy osób w nią zamieszanych. Jedna z koleżanek Alicji miała też korespondować z tajemniczym rozmówcą — ten miał stwierdzić, że ma jej telefon i dokumenty.

Zobacz także

— Powiadomiły nas o tym dwie osoby, które wcześniej przesłuchiwane były w charakterze świadków w sprawie o zabójstwo — mówi w rozmowie z Gazeta.pl Rafał Łazarczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.

— Prokurator wystąpił o zabezpieczenie danych do Facebooka, co do których mamy nadzieję, że pozwolą na identyfikację sprawcy. Konto zostały zablokowane, ale mamy informacje, że ktoś utworzył kolejne, posługując się tymi samymi danymi osobowymi. Informacja ta została przekazana do Facebooka, ale nie mamy jeszcze informacji, że konto zostało zablokowane — relacjonuje dziennikarzom.

RadioZET.pl/PAP/rybnik.com/Gazeta.pl/MP