"Była wyjątkowo smutna i zamknięta w sobie". Nowe fakty po śmierci 24-letniej Roksany

Redakcja
12.12.2018 20:45
Śmierć 24-letniej Roksany. Zaginęła dwa dni po ślubie. Śledczy wskazują na samobójstwo
fot. Policja

Śledczy, którzy badają przyczyny śmierci zaginionej dwa dni po ślubie 24-letniej Roksany, najpoważniej biorą wersję o samobójstwie kobiety. Wskazywać mają na to zeznania świadków, badania samochodu wyciągniętego z jeziora oraz wyniki sekcji zwłok.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Ósmego grudnia w jeziorze Borówno Wielkie w Skarszewie (woj. pomorskie) znaleziono czerwony volkswagen golf, w środku którego znajdowało się ciało 24-letniej Roksany.

Kobieta zaginęła pięć dni wcześniej. W poniedziałek rano kobieta wyszła z mieszkania, a swojemu mężowi powiedziała, że jedzie do sklepu po bułki. Para była zaledwie dwa dni po ślubie. Roksana zostawiła jednak dokumenty, portfel i telefon. 

Zobacz także

– Po przesłuchaniu świadków, wyszło na jaw, że tuż przed śmiercią, na swoim ślubie była wyjątkowo smutna i zamknięta w sobie - powiedział anonimowo jeden ze śledczych, którego cytuje portal WP.pl.

Natomiast inna osoba badająca sprawę 24-latki dodała: - Na chwilę obecną na 99 procent nie ma podejrzenia działania osób trzecich w przyczynieniu się do jej śmierci.

Rozmówcy portalu zaprzeczają również wersji, że przed śmiercią samochód kobiety mogło uderzyć w jakąś przeszkodę. - Auto, które zostało wyciągnięte z jeziora było bez uszkodzeń pokolizyjnych. Jako przyczynę sekcja zwłok wykazała utonięcie, brak było innych obrażeń – ujawnili śledczy.

Rodzina 24-latki po jej śmierci ujawniła, że kilka miesięcy wcześniej Roksana poroniła ciążę.

Śledczy jeszcze zamierzają zbadać czy kobieta w chwili śmierci znajdowała się pod wpływem środków odurzających.

Do czasu upewnienia się, że to samobójstwo było powodem śmierci Roskany, prokuratura ma prowadzić śledztwo na podstawie art. 155 Kodeksu karnego: kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl/PTD