Zamknij

27-latka nie zmarła przez koronawirusa? Niedawno urodziła

20.03.2020 12:45
Koronawirus śmierć 27-latki w Łańcucie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Nie koronawirus, a sepsa miała być główną przyczyną śmierci 27-latki z Janowa Lubelskiego - przekazał rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Kobieta niedawno urodziła dziecko przez cesarskie cięcie. Zaraziła się wirusem zapewne od matki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zmarła dziś 27-latka była zakażona koronawirusem Sars Cov-19. Mieszkanka Janowa Lubelskiego trafiła do lecznicy w Łańcucie niedługo po urodzeniu dziecka przez cesarskie cięcie.

Zobacz także

Lokalny serwis stalowemiasto.pl informuje, że ofiara zaraziła się koronawirusem od matki, która w czasie rozprzestrzeniania się epidemii wróciła z Włoch. Informację o niedawnym porodzie 27-latki potwierdza "Echo Dnia".

Po południu pojawiły się doniesienia o tym, że główną przyczyną śmierci 27-latki nie był jednak koronawirus, a sepsa. Informacje potwierdził rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Jak poinformowali nas medycy ze szpitala w Łańcucie, główną przyczyną śmierci zakażonej kobiety była sepsa

- powiedział na konferencji rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

I zaznaczył, że w tych okolicznościach zmarłej nie powinno wliczać się do bilansu ofiar Covid-19. "Koronawirus nie był w tym przypadku bez znaczenia, ale przyczyna śmierci była inna".

Sprawę skomentował też szpital, w którym zmarła 27-latka.

27 letnia pacjentka (została) przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymania krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą

- oświadczenie Centrum Medycznego w Łańcucie.

Aktualnie w woj. podkarpackim pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Hospitalizowanych jest 48 osób.

RadioZET.pl/ Cm-lancut.pl/Stalowemiasto.pl/Echodnia.eu