Sprawa Ewy Tylman: we wtorek kolejne zeznania

Redakcja
21.03.2017 08:53
Sprawa Ewy Tylman: we wtorek kolejne zeznania
fot. Archiwum Radia ZET

We wtorek kolejna rozprawa mająca rozwikłać tragiczną śmierć 26-letniej Ewy Tylman. Oskarżonym w tej sprawie jest Adam Z. - znajomy ofiary. Nie ma jednak obowiązku pojawienia się w sądzie. 

Adam Z., który jest oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym, będzie we wtorek odpowiadał z wolnej stopy. Oznacza to, że nie musi być obecny na rozprawie. Mimo to mężczyzna pojawił się w sądzie w Poznaniu.

Sędzia przesłucha pięciu świadków - zarówno z rodziny oskarżonego, jak i ofiary. Zeznania złożą trzy siostry Adama Z., jego szwagier oraz brat Ewy Tylman, Dawid. Mężczyzna miał być przesłuchany na rozprawie w styczniu, ale wówczas zabrakło czasu. 

Adam Z. wychodzi na wolność

Adam Z. pozostawał w areszcie od grudnia 2015 roku. Na pierwsze trzy rozprawy był doprowadzany z celi przez policję. Jednakże podczas ostatniego posiedzenia sędzia Magdalena Grzybek poinformowała o możliwości zmiany kwalifikacji czynu z zabójstwa z zamiarem ewentualnym na nieudzielenie pomocy. Ta decyzja stała się podstawą do wypuszczenia 25-latka na wolność. 

Jeśli sąd dokona zmiany kwalifikacji czynu, Adamowi Z. zamiast dożywocia grozić będą 3 lata więzienia. 

Początek rozprawy zaplanowano na godzinę 9:00.

RadioZET.pl/KM