Zamknij

Śmierć Stachowiaka. Rodzina składa wniosek do sądu ws. policjantów

Redakcja
20.04.2018 13:22
Igor Stachowiak
fot. East News

Rodzina Igora Stachowiaka chce, by policjanci, którzy znęcali się nad 25-latkiem, odpowiedzieli przed sądem za zabójstwo — dowiedział się Onet. Byli funkcjonariusze zostali oskarżeni wyłącznie o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 roku po zatrzymaniu na wrocławskim rynku i przewiezieniu na komisariat. Według pierwszej opinii lekarza przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

20 marca do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście we Wrocławiu skierowano akt oskarżenia przeciwko czterem byłym policjantom: Łukaszowi Rz., Adamowi W., Pawłowi P. i Pawłowi G., którzy w dniu śmierci Stachowiaka pełnili służbę jako funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto.

Zobacz także

Byli funkcjonariusze oskarżeni zostali o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Prokuratura podkreśliła, że „wyczerpująco zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy nie daje podstaw do skierowania aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci Igora S.”.

Ojciec Igora Stachowiaka wielokrotnie mówił, że czuje się rozczarowany śledztwem prokuratury ws. śmierci swojego syna. — Zupełnie nie jestem usatysfakcjonowany tymi zarzutami. Dla mnie to kuriozalna sytuacja, jeżeli po dwóch latach śledztwa pani prokurator dochodzi do takich wniosków, do jakich by mogła dojść równie dobrze po miesiącu — podkreślił.

Rodzina Igora Stachowiaka składa wniosek do sądu 

Marek Poteralski, rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu, w rozmowie z Onetem poinformował, że rodzina Igora Stachowiaka skierowała do sądu wniosek o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo. — Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu kilka dni temu. Na pewno ten wniosek zostanie rozpoznany przez Sąd Rejonowy — dodał.

Zobacz także

Sąd nie podjął jeszcze decyzji o terminie posiedzenia organizacyjnego oraz pierwszej rozprawy.

RadioZET.pl/PAP/Onet/DG