Zamknij

Magdalena Żuk padła ofiarą przestępstwa? Mamy odpowiedź prokuratury

Redakcja
07.08.2018 13:55

„Dlaczego Prokuratura Okręgowa w Jelenie Górze milczy w sprawie Madzi ?” – pyta siostra tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk. Prokuratura w oświadczeniu przesłanym do redakcji Radia ZET twierdzi, że w sprawie śmierci Polki nie pojawiły się żadne nowe okoliczności.

Magdalena Żuk
fot. Facebook screen

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Siostra Magdaleny Żuk w internetowym wpisie krytycznie wypowiedziała się na temat działań Prokuratury Okręgowej w Jelenie Górze. Zdaniem kobiety, w aktach sprawy pojawiły się nowe materiały dowodowe. Anna Cieślińska twierdzi, że Magdalena Żuk padła ofiarą przestępstwa.

''Niestety prokuratura odmówiła mi ujawnienia tajemnicy śledztwa w zakresie o który wnosiłam, nie opublikowała także komunikatu o stanie śledztwa i nowych okolicznościach, które tłumaczą zachowanie Magdy i okoliczności jej śmierci, która samobójstwem nie była” – napisała. 

Prokuratura ws. śmierci Magdaleny Żuk 

Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej w rozmowie z Radiem ZET stwierdziła, że prokuratorzy nie dysponują dowodami wskazującymi na to, aby zgon Magdaleny Żuk był skutkiem przestępstwa. Wszystkie wskazane do tej pory przez prokuraturę informacje mają być aktualne.

- Prokuratorzy oczekują obecnie na uzupełniającą opinię biegłych  z renomowanego instytutu im. prof. dra J. Sehna w Krakowie, która zostanie wydana w związku z materiałem  dowodowym przekazanym przez stronę egipską  oraz uzupełniającą opinię z zakresu informatyki - powiedziała. 

Zobacz także

Do tej pory prokuratura w sprawie śmierci Magdaleny Żuk przesłuchała prawie 170 świadków, zabezpieczyła dokumentację lekarską Polki z leczenia w kraju i z pobytu w szpitalu w Egipcie. Prokuratura sprawdziła ponadto zawartość komputerów i telefonów należących do bliskich Magdaleny Żuk - w tym jej narzeczonego.

RadioZET.pl/DG