Zamknij

Będzie przełom w sprawie Magdaleny Żuk? NOWE FAKTY

Redakcja
30.01.2018 11:30
Będzie przełom w sprawie Magdaleny Żuk? NOWE FAKTY
fot. Facebook

Nowe doniesienia w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Śledczy chcą prosić o opinię biegłych psychiatrów. 

26-letnia Magdalena Żuk zmarła podczas wakacji w Egipcie. Okoliczności jej śmierci nadal owiane są tajemnicą. Sprawę ze strony polskiej prowadzi jeleniogórska prokuratura. Teraz śledczy chcą, żeby opinię dot. zgonu kobiety wydali biegli psychiatrzy. Prokuratura przy tym podkreśla, że nie znaleziono dowodów, które by wskazywały, że Magdalena Żuk zmarła w wyniku przestępstwa. Prokuratura chce, by zdiagnozowano „nietypowe zachowania” kobiety.

Zobacz także

Biegli mają też zbadać, „jaki wpływ na zachowanie mogło mieć ewentualne zażywanie, a następnie odstawienie leków przeciwdepresyjnych”.

26 kwietnia 2017 roku Magdalena Żuk zameldowała się w hotelu w Egipcie. Zmarła cztery dni później, 30 kwietnia. Podczas pobytu w hotelu dziwnie się zachowywała. Ostatecznie trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Personel twierdził, że wyskoczyła przez okno. Relacjonowano, że Magdalena Żuk zachowywała się tak, jakby się czegoś bała, traciła kontakt z rzeczywistością. 

Zobacz także

— Biegli mają się wypowiedzieć na temat stanu psychicznego, w którym znajdowała się Magdalena Ż. podczas pobytu w Egipcie — genezy tego stanu, jego przebiegu i objawów. Mają także ocenić, jaki wpływ na zachowanie Magdaleny Ż., mogło mieć ewentualne zażywanie, a następnie odstawienie leków przeciwdepresyjnych. Prokuratura oczekuje ponadto na uzupełniającą opinię biegłych z zakresu toksykologii. Jest ona konieczna dla pełnej interpretacji wyników uzyskanych na podstawie przeprowadzonych dotychczas badań — przekazał rzecznik prokuratury cytowany przez „Fakt”.

Śledztwo w tej sprawie przedłużono do 2 maja 2018 roku. Do tej pory brano pod uwagę wiele hipotez — w tym zabójstwo, załamanie psychiczne, wypadek. Sprawa jest nadal w toku. Prokuratorzy czekają na opinię z zakresu toksykologii. 

RadioZET.pl/TVN24/KM