Zamknij

Burza po poniedziałkowych ''Wiadomościach'' TVP. Giertych: Jacku, Jacku ty zawsze kłamałeś

Redakcja
14.01.2019 21:53
Burza po poniedziałkowych ''Wiadomościach'' TVP. Giertych: Jacku, Jacku ty zawsze kłamałeś
fot. YouTube screen

Media w całej Polsce przekazywały w poniedziałek tragiczne informacje na temat śmierci Pawła Adamowicza. Ogromne kontrowersje w mediach społecznościowych wywołały materiały wyemitowane w ''Wiadomościach'' TVP1. ''Zasugerowano, że część odpowiedzialności za nieodpowiednie zabezpieczenie koncertu w Gdańsku może ponosić WOŚP'' - donosi branżowy portal Wirtualnemedia.pl. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałkowych ''Wiadomościach'' TVP1 prowadzonych przez Krzysztofa Ziemca oraz Danutę Holecką powstała seria materiałów na temat tragicznych wydarzeń z Gdańska.

W pierwszym z nich zarzucono Jurkowi Owsiakowi, że w momencie pojawienia się informacji o ataku na prezydenta Adamowicza, nie przerwał licytacji w głównym studiu WOŚP w Warszawie. Z kolejnych relacji widzowie dowiedzieli się, że ''to policja miała rację, mówiąc, że organizowany przez Owsiaka festiwal Pol'and'Rock to impreza podwyższonego ryzyka''. 

- Gdyby wczorajszy koncert został zgłoszony jako impreza masowa, środki bezpieczeństwa musiałyby być przez organizatorów wzmocnione. Konieczne także byłoby zabezpieczenie medyczne - mówił autor materiału Maksymilian Maszenda.

Zobacz także

Tuż po ''Wiadomościach'' na Twitterze wielu polskich dziennikarzy wyraziło swoje oburzenie wobec narracji TVP. Szymon Ziółkowski, były polski olimpijczyk, a obecnie poseł Platformy Obywatelskiej, domaga się wręcz rezygnacji Jacka Kurskiego. 

''Po dzisiejszych Wiadomościach TVP, dymisja prezesa Kurskiego powinna być już podpisana! Brak słów na cynizm który prezentuje ta stacja!'' - napisał na Twitterze. 

''Krzysztof Ziemiec. Obejrzałem Wiadomości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie zdziw się Krzysiek, jeśli na Twój widok przejdę na drugą stronę ulicy. Są granice'' - skomentował dziennikarz Paweł Wroński

Janusz Schwertner z Onetu zakomunikował, że nie chce już gościć w programach TVP. ''W ostatnich tygodniach nasiliły się telefony od TVP z zaproszeniem dla mnie - po 2-letniej przerwie - do różnych programów. Wcześniej chodziłem, z szacunku do widzów i chęci mówienia, że świat nie jest czarno-biały. Po dzisiejszych „Wiadomościach” - proszę już nigdy nie dzwonić'' - poinformował na Twitterze. 

''W „Wiadomościach” TVP odpowiedzialnością za mowę nienawiści, która przyczyniła się do śmierci Pawła Adamowicza obciążono jego przyjaciół, w tym najbardziej Tuska. Jacku, Jacku ty zawsze kłamałeś, ale teraz twoje kłamstwa mają posmak zbrodni'' - napisał Roman Giertych. 

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl/Twitter/DG