Zamknij

Śmierć dwuletniego Szymona. Rodzice usłyszeli wyrok

Redakcja
24.05.2018 12:28
Śmierć dwuletniego Szymona. Rodzice usłyszeli wyrok
fot. Lukasz Kalinowski/ East News

15 lat więzienia dla Jarosława R. i 13 lat dla Beaty Ch. – to prawomocny już wyrok dla rodziców oskarżonych o zabicie osiem lat temu niespełna dwuletniego Szymona z Będzina. Orzeczenie ogłosił w czwartek Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szymon zmarł w lutym 2010 r. w wyniku obrażeń po uderzeniu w brzuch. Jego ciało rodzice porzucili w stawie w Cieszynie. Przez dwa lata nie było wiadomo, kim jest odnaleziony w stawie chłopczyk.

Katowicki sąd okręgowy w czerwcu ub.r. skazał ojca Szymona na 12, a matkę na 10 lat za zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym. Sąd Apelacyjny w czwartek zaostrzył rodzicom kary.

Zobacz także

Prokuratura, która przed sądem I instancji domagała się dla oskarżonych po 15 lat więzienia, przed złożeniem apelacji zmieniła stanowisko – jak wyjaśniała – na skutek ponownego przeanalizowania materiałów sprawy. Teraz domagała się dla rodziców Szymona dożywocia, co wymagałoby uchylenia wyroku sądu okręgowego.

Z wyrokiem I instancji nie zgadzała się także obrona, która przekonywała, że rodzice Szymona nie mogli zakładać i nie mieli świadomości, że dziecko może umrzeć. Wymierzone przez sąd okręgowy kary obrońcy uważali za zbyt surowe.

Śmierć dwuletniego Szymona. Dowiedz się więcej: 

RadioZET.pl/PAP/DG