Zamknij

Tragedia na Pol'and'Rock. Jurek Owsiak zabrał głos po śmierci uczestników

03.08.2019 16:49
Jurek Owsiak
fot. PAP

W Kostrzynie nad Odrą na festiwalu Pol'and'Rock zmarło dwóch uczestników. Jurek Owsiak poinformował, że do zgonów nie przyczyniły się osoby trzecie. Policjanci do sobotniego poranka festiwalu zarejestrowali w sumie 83 przestępstwa. Większość dotyczyła posiadania narkotyków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Najpoważniejsze wydarzenia podczas 25. edycji Pol'and'Rock dotyczyły dwóch zgonów. W czwartek policjanci otrzymali sygnał od służb organizatora o tym, że na terenie festiwalu znaleziono ciało mężczyzny. Był to 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

"Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora, a ciało zabezpieczono do sekcji zwłok, która wskaże przyczyny śmierci mężczyzny" – podał w sobotę w komunikacie nadkom. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W piątek po południu natomiast pogotowie przetransportowało do szpitala w Kostrzynie 54-latka bez funkcji życiowych. Mimo akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. Przyczynę śmierci ma wykazać sekcja zwłok; wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Pol'and'Rock. Jurek Owsiak komentuje śmierć dwóch osób 

Jurek Owsiak na sobotniej konferencji prasowej zapewnił, że śmierć dwóch uczestników Pol'and'Rock nastąpiła z przyczyn naturalnych. Dokłądną przyczynę śmierci mężczyzn ma przekazać policja. Szef WOŚP zaapelował również do pozostałych uczestników festiwalu. 

24-godzinny rajd po festiwalu także żąda odpoczynku, żąda wyluzowania, aby pić wodę, mieć nakrycie głowy, aby dbać o siebie, zwracać uwagę na to, jak się czujemy

JUREK OWSIAK

Według szacunków policji liczba uczestników, którzy przyjechali na Pol’and’Rock Festival to około 200 tys., z czego 53 tys. przyjechało pociągami.

Teren Pol’and’Rock Festival zabezpiecza blisko 1 tys. 600 policjantów, także z Katowic, Olsztyna, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Radomia, Lublina i Poznania. Nad terenem festiwalu latają też dwa policyjne śmigłowce.

Zobacz także

Policjanci zabezpieczają 25. edycję festiwalu w Kostrzynie nad Odrą od poniedziałku. Jak podała lubuska KWP, do godz. 5 w sobotę zarejestrowano 83 przestępstwa.

Większość z nich dotyczy "zdarzeń narkotykowych", głównie posiadania środków odurzających. 16 przestępstw to kradzieże – przede wszystkim dokumentów i pieniędzy z namiotów. Policjanci zarejestrowali też jedno "utrwalenie wizerunku nagiej osoby", dwie kradzieże rozbójnicze, jedno przywłaszczenie i jedno spowodowanie wypadku w ruchu drogowym.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 25. edycja wydarzenia (przez 23 edycje funkcjonującego jako Przystanek Woodstock) trwa od czwartku do soboty w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. Na czterech scenach prezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

RadioZET.pl/PAP