Zamknij

Tajemnicza śmierć lekarza i jego żony. Prokuratura podała nowe informacje

PAP
07.12.2021 17:44
policja
fot. Damian Klamka/East News

Prokuratura Rejonowa w Białymstoku umorzyła śledztwo dotyczące okoliczności śmierci małżonków, których zwłoki znaleziono w czerwcu na ich posesji we wsi Zajezierce k. Zabłudowa (woj. podlaskie). Nie było przestępstwa, był splot bardzo nieszczęśliwych okoliczności - ocenili śledczy.

Chodzi o zgon 63-letniego prof. dr hab. Tadeusza Wojciecha Łapińskiego, wieloletniego pracownika Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i pracownika naukowego miejscowego Uniwersytetu Medycznego oraz jego 53-letniej żony, która była pielęgniarką.

Zwłoki obojga znaleziono w czerwcu na ich prywatnej posesji. Z nieoficjalnych informacji podawanych wówczas w mediach wynikało, że na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który miał udzielać pierwszej pomocy swojej żonie, wszystko działo się przy basenie zlokalizowanym na tej posesji. Nagle połączenie zostało przerwane. Po przyjeździe służb medycznych na miejsce (trafiły tam po lokalizacji numeru telefonu) okazało się, że nie żyją dwie osoby.

Zwłoki lekarza i jego żony na prywatnej działce. "Splot bardzo nieszczęśliwych okoliczności"

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Przyjęta przez nią kwalifikacja prawna to nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka. Jak powiedział we wtorek PAP szef tej prokuratury Karol Radziwonowicz, kluczowe dla ostatecznej oceny zdarzeń były opinie specjalistów z Zakładu Medycyny Sądowej, ale też m.in. oględziny na miejscu i zeznania świadków.

Przypomniał, że od razu wykluczono porażenie prądem czy bezpośredni udział osób trzecich. Ostatecznie biegli ustalili, że kobieta utonęła, a próbujący ją reanimować mąż doznał zawału serca i również zmarł.

W tej sytuacji - wobec tego, że nie stwierdzono, by doszło do przestępstwa (brak znamion czynu zabronionego), prokuratura śledztwo umorzyła. - Nie było przestępstwa, był splot bardzo nieszczęśliwych okoliczności - ocenili śledczy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Robert Fiłończuk

C