Zamknij

Warmińsko-mazurskie. Cysterna z cementem przygniotła toyotę. Kobieta nie żyje

15.04.2021 18:20
wypadek na DK16
fot. Facebook.com/RatownictwoElk/Marcin Waszkiewicz

Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 16 w Warmińsko-Mazurskiem w pobliżu miejscowości Skomętno Wielkie w powiecie ełckim. Ciężarówka z cementem zderzyła się z toyotą. Zginęła kobieta kierująca samochodem osobowym.

Tragiczny wypadek wydarzył się około godziny 7:36. Ełccy strażacy otrzymali informację o zderzeniu na drodze krajowej nr 16 - trasa Ełk - Kalinowo - podało Ratownictwo Powiatu Ełckiego na Facebooku.

Śmiertelny wypadek na DK 16. Nie żyje kierująca toyotą przygnieciona przez cysternę

Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", ciężarówka przewożąca cement zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w samochód osobowy. Oba auta wpadły do rowu. Toyota została przygnieciona przez cysternę przewożącą ok. 30 ton cementu.

Niestety, w wyniku wypadku nie żyje kobieta kierująca osobówką. Kierowca ciężarówki - 40-letni mężczyzna był trzeźwy. Przyczyny wypadku ustalą teraz śledczy.

W akcji ratowniczej brała udział straż pożarna z JRG Ełk i OSP Kalinowo oraz zespoły ratownictwa medycznego, policja i Inspekcja Transportu Drogowego. Z powodu utrudnień policja zalecała objazd przez Grajewo. Zdjęcia z wypadku otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Ratownictwa Powiatu Ełckiego oraz Pogotowia Ratunkowego Ełk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Ratownictwo Powiatu Ełckiego/Pogotowie Ratunkowe Ełk/"Gazeta Olsztyńska"