Zamknij

Tragedia na drodze ekspresowej. Kierowca wyszedł z auta i zginął

19.02.2020 14:40
Wypadek
fot. Policja.pl

Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S8 w okolicach węzła Róża w woj. łódzkim. Mężczyzna wysiadając z auta został śmiertelnie potrącony przez dostawczego busa. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło po godzinie 4 nad ranem w środę na 210. kilometrze trasy S8 w kierunku Warszawy w okolicach węzła Róża (powiat pabianicki w woj. łódzkim).

Doszło tam to śmiertelnego potrącenia przez bus dostawczy kierowcy, który wysiadł ze stojącego na pasie awaryjnym samochodu ciężarowego

– poinformował dyżurny ruchu łódzkiego Punktu Informacji Drogowej Jacek Plisiecki. Nie są jeszcze znane dokładne okoliczności zdarzenia. Na miejscu wyjaśniała je policja pod nadzorem prokuratora.

251-108412
fot. Policja.pl

Policja przypomina, że w momencie awarii pojazdu należy wystawić trójkąt ostrzegawczy zachowując następujące odległości:

  • na autostradzie i drodze ekspresowej  - 100 metrów za pojazdem,
  • na drodze poza obszarem zabudowanym – od 30 do 50 metrów za pojazdem,
  • w obszarze zabudowanym – bezpośrednio za pojazdem lub na pojeździe.

Należy również pamiętać o obowiązku używania świateł awaryjnych. Kierowcy dla własnego bezpieczeństwa powinni ubrać kamizelki odblaskowe i zachować szczególną ostrożność podczas prowadzonych prac przy samochodzie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP