Zamknij

Śmiertelny wypadek w świętokrzyskim. Nie żyje kobieta, dwie osoby w szpitalu

Redakcja
11.09.2018 19:14
Wypadek na skrzyżowaniu Dróg Krajowych w świętokrzyskim
fot. Dmitry Kalinovsky/Shutterstock

We wtorek po południu na skrzyżowaniu dróg krajowych w Rudzie Malenieckiej (województwo świętokrzyskie) doszło do tragicznego wypadku. Życie straciła 83-letnia kobieta. Dwie inne osoby trafiły do szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Drogą krajową numer 42 w kierunku Końskich jechał osobowy pojazd marki opel. Kierowcą byłą 25-latka z jednej z podkoneckich miejscowości. Jak podaje policja, na skrzyżowaniu z droga krajową numer 74, kierująca innym pojazdem 83-latka prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy ciężarowego samochodu z naczepą, który z kolei jechał z Kielc w stronę Łodzi. Doszło do zderzenia. Samochód ciężarowy – obładowany wapnem nawozowym – zjechał na prawą stronę i przewrócił się.

Strażacy użyli sprzętu hudraulicznego

W akcji ratunkowej na miejscu wypadku uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej.

Zobacz także

Jak relacjonował portalowi echodnia.eu starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, niezbędne było użycie sprzętu hydraulicznego. Tylko w ten sposób udało się wydostać zakleszczoną w osobowym oplu 25-latkę.

Zobacz także

Kobietę natychmiast przewieziono do szpitala. Pod obserwację lekarską trafił także 42-letni kierowca samochodu ciężarowego.

Niestety, 83-letniej kobiety nie dało się uratować. Zginęła na miejscu wypadku.

RadioZET/echodnia.eu/JZ