Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg na trasie Łuków – Warszawa

21.06.2019 09:54
Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg na trasie Łuków – Warszawa
fot. Andrzej Iwańczuk/ Reporter

Na trasie Łuków – Warszawa doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny na torach kolejowych. W wyniku zdarzenia ruch pociągów został wstrzymany. Koleje Mazowieckie uruchomiły komunikację zastępczą.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek, około godziny 6 rano policja otrzymała zgłoszenie o wypadku kolejowym na trasie Łuków-Warszawa. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony. Do zdarzenia doszło na wysokości Aleksandrowa, 500 metrów za stacją kolejową.

Zobacz także

W wyniku zdarzenia oba tory kolejowe zostały zablokowane. Jak informują Koleje Mazowieckie, „na odcinku Warszawa Zachodnia-Sulejówek Miłosna przejazd odbywa się pociągiem, na odcinku Mińsk Mazowiecki-Sulejówek Miłosna-Mińsk Mazowiecki została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, na odcinku Mińsk Mazowiecki-Siedlce/Łuków przejazd odbywa się pociągiem”.

„Przyczyny zdarzenia nie są do końca znane. Wiadomo, że na miejscu zdarzenia nie ma przejścia kolejowego” – powiedział PAP asp. Marcin Zagórski z KPP Mińsk Mazowiecki. Dodał, że czynności policyjne potrwają do 1,5 godziny.

Zobacz także

W związku z wypadkiem do odwołania na odcinku Sulejówek Miłosna – Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM-SKM. Również do odwołania wprowadzono wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów spółki KM w pociągach PKP IC oraz wszystkich ważnych biletów spółki PKP IC w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia-Łuków-Warszawa Zachodnia.

RadioZET.pl/PAP