Zamknij

Tragiczny wypadek pod Kętrzynem. ''Silnik leżał 12 metrów dalej''

Redakcja
14.04.2019 13:00
Tragiczny wypadek pod Kętrzynem. ''Silnik leżał 12 metrów dalej''
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Dwóch mężczyzn zginęło, a dwóch innych zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę pod Kętrzynem (woj. warmińsko-mazurskie). Samochodem, który uderzył w drzewo, podróżowali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do wypadku doszło na łuku drogi wojewódzkiej nr 591 z Różanki do Wopławek. Osobowe auto, którym podróżowały cztery osoby, uderzyło czołowo w przydrożne drzewo.

Dwóch pasażerów - obywateli Ukrainy w wieku 23 i 30 lat - poniosło śmierć na miejscu. Ranni zostali kierowca i trzeci pasażer. Obaj są Gruzinami.

- Zginęli pasażerowie siedzący po prawej stronie pojazdu. Ten, który był obok kierowcy miał zapięte pasy, natomiast pasażer z tyłu najprawdopodobniej nie był przypięty pasami - powiedziała PAP asp. szt. Monika Danielak z policji w Kętrzynie.

Zobacz także

Według kpt. Kamila Golona z kętrzyńskiej straży pożarnej, gdy na miejsce wypadku przyjechali ratownicy, poza pojazdem był kierowca, który wysiadł o własnych siłach. Trzy pozostałe osoby były zakleszczone wewnątrz auta.

Siła uderzenia w drzewo była na tyle duża, że silnik wypadł i leżał 12 metrów dalej. Palił się jeszcze, gdy przyjechali strażacy

kpt. Kamila Golona

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie. Od kierowcy pobrano krew do badań na trzeźwość.

RadioZET.pl/PAP