Zamknij

Koparka uderzyła w ścianę, która runęła na 54-latka. Mężczyzna nie żyje

14.06.2021 17:33

Mężczyzna został przygnieciony przez ścianę na budowie osiedla mieszkaniowego w Gorzowie Wielkopolskim. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę.

koparka
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje 54-latek przygnieciony przez ścianę na budowie. Informację o wypadku w Gorzowie Wielkopolskim przekazał w poniedziałek portal gorzowianin.com.

Do tragedii doszło przy ul. Węgierskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letnia kobieta operująca koparką zawadziła nią o ścianę, a ta zawaliła się, przygniatając znajdującego się w pobliżu mężczyznę. 54-latek zginął na miejscu.

Zawaliła się ściana na budowie. Nie żyje 54-latek

Na miejscu wypadku oględziny przeprowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora. Powiadomiono również Państwową Inspekcję Pracy.

Operatorem koparki była 38-letnia kobieta. Sprawdzamy wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia, m.in. czy posiadała niezbędne uprawnienia do pracy na tego typu maszynie. Ciało 54-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Łukasz Gospodarek

Kobieta sterująca koparką nie została jeszcze przesłuchana. Jak podaje portal gorzowianin.com, tuż po zdarzeniu była w szoku. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Łukasz Gospodarek dodał, że postępowanie jest prowadzone z art. 155 Kodeksu karnego, mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci człowieka, w tym przypadku w związku z wypadkiem przy pracy. To czyn zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/gorzowianin.com