Zamknij

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł z wysokości 400 metrów

09.10.2022 15:24

Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę na Rysach w Tatrach. Ok. 30-letni mężczyzna spadł w przepaść ok. 400 metrów i poniósł śmierć na miejscu. To kolejne tak tragiczne zdarzenie w ostatnich dniach w górach.

Wypadek w Tatrach
fot. Maciek Jonek/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, ok.  30-letni mężczyzna spadł w przepaść ok. 400 metrów i poniósł śmierć na miejscu.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. To kolejna tragedia w ostatnich tygodniach

Ciało do Zakopanego przetransportowali na pokładzie śmigłowca ratownicy TOPR. Przy mężczyźnie nie znaleziono żadnych dokumentów, policja ustala jego tożsamość.

To już kolejny w ostatnim czasie śmiertelny wypadek w najwyższych polskich górach. W miniony piątek zsuw śnieżny porwał turystę w rejonie Przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich. Mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości. Z kolei we wrześniu dwoje Polaków zginęło również porwanych przez zsuw śnieżny w słowackiej części Tatr Wysokich.

W weekend słoneczna i ciepła pogoda zachęca do wyjścia w Tatry, jednak należy pamiętać, że na szczytach nadal leży śnieg i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP