Zamknij

Koszmarny wypadek na skrzyżowaniu ulic. 23-latka zginęła na miejscu

26.01.2022 14:54
wypadek
fot. KPP w Żyrardowie

Do tragicznego wypadku doszło w Żyrardowie. 20-letnia kobieta kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 36-latce jadącej hondą. W wyniku zderzenia zginęła 23-letnia pasażerka peugeota. Obie kierujące trafiły do szpitala.

Tragedia wydarzyła się we wtorek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Konopnickiej w Żyrardowie (woj. mazowieckie). Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku tuż przed godziną 20.

Śmierć na drodze w Żyrardowie. 23-latka nie żyje

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy żyrardowskiej drogówki, 20-latka kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 36-letniej kobiecie kierującej hondą.

"W wyniku zderzenia, pomimo reanimacji, pasażerka peugeota poniosła śmierć na miejscu" - przekazała st. sierż. Monika Michalczyk, cytowana na stronie żyrardowskiej policji. Jak doprecyzowała w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl, zmarła miała 23 lata. 

Obie kierujące trafiły do szpitala. Zostały od nich pobrane próbki w celu zbadania ich stanu trzeźwości. Okoliczności i przyczynę tragedii ustalają funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora.

Policjanci apelują o rozwagę i dopasowanie prędkości do warunków na drodze. Zwłaszcza teraz, gdy pada deszcz, śnieg oraz wieje silny wiatr. "Wywołana opadami atmosferycznymi i niską temperaturą śliskość nawierzchni sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Znacznie też wydłuża się droga hamowania pojazdów" - czytamy na stronie żyrardowskiej komendy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP w Żyrardowie/tvnwarszawa.pl

C