Zamknij

Wichury nie ustają. Zginął kierowca, na którego runął konar drzewa

24.09.2021 13:12
wypadek w miejscowości Lutry
fot. Policja Olsztyn

Tragiczny wypadek wydarzył się w miejscowości Lutry w województwie warmińsko-mazurskim. Na kierowcę spadł konar drzewa. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wichury dają się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. Strażacy w całym regionie ciągle usuwają połamane drzewa i konary, a od nocy wyjeżdżali już ponad 360 razy. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej między miejscowościami Wysoka Dąbrowa a Lutrami w powiecie olsztyńskim - na jadące drogą auto przewróciło się przydrożne drzewo. 

Lutry. Drzewo przewróciło się na kierowcę. Mężczyzna zginął na miejscu

- Na miejsce skierowano służby: karetkę pogotowia, straż pożarną i policję. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy świadka, 59-letni kierowca skody poniósł śmierć - poinformował Polską Agencję Prasową oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk.

- Do zabezpieczenia śladów z miejsca wypadku oraz wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia uczestniczy również prokurator - dodał.

Wichury w Warmińsko-Mazurskiem

Od godz. 23 w czwartek nad Warmią i Mazurami wieje silny wiatr. IMGW poinformowało w komunikacie, że o godzinie 12.00 w Mikołajkach "wystąpił poryw wiatru z prędkością prawie 75 km/h. W pobliżu notowane są porywy z prędkością do około 65 km/h". Strażacy interweniowali już ponad 360 razy, zgłoszenia napływają z całego regionu. - Pracy nie ubywa - powiedział rzecznik prasowy strażaków w Olsztynie Rafał Melnyk.

Rano strażak ochotnik został ranny podczas akcji usuwania powalonego drzewa w miejscowości Studzianka w powiecie olsztyńskim. Ma otwarte złamanie nogi; przetransportowano go do szpitala.

Według IMGW "tendencja wiatru i jego porywów jest słabnąca, jednak lokalnie mogą jeszcze występować porywy od 60 km/h do lokalnie 70 km/h, przy średnim wietrze 25-35 km/h. Wiatr wieje z północnego zachodu". Silny wiatr wystraszył żeglarzy - dyżurny MOPR przekazał, że w piątek jeziora są niemal puste.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP Joanna Kiewisz-Wojciechowska, Agnieszka Libudzka