Zamknij

Tragedia w Łodzi. Nie żyje 21-latka

Redakcja
17.10.2018 09:22
Tragedia w Łodzi. Nie żyje 21-latka
fot. Damian Klamka/East News

O godzinie 4.00 nad ranem z wtorku na środę doszło do dramatycznego wypadku. W Łodzi, na ulicy Naruszewicza w okolicach Placu Dąbrowskiego pijany kierowca uderzył w mur budynku. W wyniku uderzenia śmierć poniosła 21-letnia dziewczyna, która siedziała na miejscu pasażera.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” młodsza inspektor Joanna Kącka, ze wstępnych ustaleń policji „wynika, że 20-letni kierujący Hyundai coupe, jadąc w kierunku Placu Dąbrowskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mur posesji”.

Zobacz także

Niestety pomimo reanimacji zmarła pasażerka auta – 21-letnia dziewczyna.

20-latek uszkodził również dwa inne samochody, zaparkowane w tym samym miejscu.

Dwa promile alkoholu

Kierowca został przewieziony do szpitala. Jak wykazało badanie, miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu – podała z kolei „Gazeta Wyborcza”.

Zobacz także

Policja poinformowała również o utrudnieniach w ruchu drogowym, które powstały wskutek tragicznego wypadku. Nastąpiło tymczasowe zatrzymanie kursów tramwajów i autobusów przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej, poruszających się ulicą Naruszewicza w dwóch kierunkach jazdy. Wyznaczono objazdy dla tramwajów przez ulice Narutowicza, Tramwajową, Węglową i Aleję Rodziny Poznańskich. Z kolei autobusy miejskie kursujące w kierunku dworca Łódź Fabryczna zostały skierowane na trasę przez ulicę Jaracza i Polskiej Organizacji Wojskowej. Natomiast pojazdy MPK startujące z tego dworca jeżdżą przez Aleję Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Rewolucji, Plac Dąbrowskiego do ulicy Narutowicza. Służby miejskie w odpowiednim czasie zdecydują o odblokowaniu ruchu drogowego. Na razie ustalane są pełne okoliczności, w których doszło do dramatycznego wydarzenia.

20-latek przebywa obecnie w placówce medycznej, pod nadzorem funkcjonariuszy policji.

21-latka była obywatelką Ukrainy. Młoda kobieta była także stypendystką Programu Stypendialnego dla Polonii, z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Przez rok uczyła się języka polskiego w studium językowym dla cudzoziemców. W tym roku rozpoczęła studia licencjackie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, na Wydziale Filologicznym.

Zobacz także

RadioZET/wyborcza.lodz.pl/dzienniklodzki.pl/JZ