Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia w nocy. Koło pojazdu urwało się i zbiło szybę, nie żyje jedna osoba

01.03.2019 07:51
xxx wiadomosci

Jedna osoba zginęła, a dwie odniosły obrażenia w wypadku, do którego doszło w piątek, ok. godziny 1.40, w miejscowości Tur (powiat poddębicki). Urwane w czasie jazdy koło ciężarówki wpadło na szybę autobusu, którym podróżowała grupa Ukraińców. Na miejscu zginął kierowca autobusu.

Tragedia w nocy. Koło pojazdu urwało się i zbiło szybę, nie żyje jedna osoba fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach Sylwia Kaźmierczak, wstępnie ustalono, że podczas manewru wymijania z nieznanych jeszcze przyczyn w samochodzie ciężarowym urwało się koło, które następnie uderzyło w przednią szybę jadącego autobusu.

Pasażerowie w szpitalu

W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca autobusu. Pojazdem podróżowało 15 obywateli Ukrainy. Dwoje z nich trafiło do szpitala z obrażeniami. Pozostali podróżni zostali ulokowani w pobliskiej szkole.

Zbadano, że kierowca ciężarówki był trzeźwy podczas wypadku.

Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby, m.in. sześć jednostek straży pożarnej i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Zamknięta była droga wojewódzka nr 703. Ruch kierowano objazdem. Obecnie, pod nadzorem poddębickiej prokuratury, trwają czynności, które mają wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

RadioZET/PAP/JZ

Oceń