Zamknij

Tragedia w nocy. Koło pojazdu urwało się i zbiło szybę, nie żyje jedna osoba

Redakcja
01.03.2019 07:51
Tragedia w nocy. Koło pojazdu urwało się i zbiło szybę, nie żyje jedna osoba
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Jedna osoba zginęła, a dwie odniosły obrażenia w wypadku, do którego doszło w piątek, ok. godziny 1.40, w miejscowości Tur (powiat poddębicki). Urwane w czasie jazdy koło ciężarówki wpadło na szybę autobusu, którym podróżowała grupa Ukraińców. Na miejscu zginął kierowca autobusu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach Sylwia Kaźmierczak, wstępnie ustalono, że podczas manewru wymijania z nieznanych jeszcze przyczyn w samochodzie ciężarowym urwało się koło, które następnie uderzyło w przednią szybę jadącego autobusu.

Pasażerowie w szpitalu

W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca autobusu. Pojazdem podróżowało 15 obywateli Ukrainy. Dwoje z nich trafiło do szpitala z obrażeniami. Pozostali podróżni zostali ulokowani w pobliskiej szkole.

Zobacz także

Zbadano, że kierowca ciężarówki był trzeźwy podczas wypadku.

Zobacz także

Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby, m.in. sześć jednostek straży pożarnej i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Zamknięta była droga wojewódzka nr 703. Ruch kierowano objazdem. Obecnie, pod nadzorem poddębickiej prokuratury, trwają czynności, które mają wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ