Zamknij

Wezwali do akcji ratunkowej śmigłowiec LPR. Makabryczne odkrycie przy lądowaniu

Bartłomiej Chudy
11.09.2022 17:57

Strażacy zostali wezwani do starszego mężczyzny w Chotomowie (woj. mazowieckie), który potrzebował pomocy. Okazało się, że z braku karetki na miejsce musi przelecieć śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas zabezpieczania lądowiska na łące znaleziono zwłoki młodego mężczyzny.

Wezwali śmigłowiec LPR do seniora. Makabra przy lądowaniu
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News, zdj. ilustracyjne

Ratownicy w śmigłowcu LPR zostali wezwani do akcji ratunkowej w sobotę 10 września wieczorem. Zgłoszenie o potrzebującym pomocy starszym mężczyźnie otrzymali jako pierwsi strażacy, po godzinie 18.

- Na miejscu okazało się, że nie ma wolnej karetki więc wezwano śmigłowiec LPR - powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie mł. bryg. Łukasz Szulborski.

Wezwali śmigłowiec LPR. Makabryczne odkrycie przy lądowaniu 

Wówczas doszło do makabrycznego odkrycia. - Na łączce, na której miał lądować śmigłowiec, kręcące się tam osoby znalazły ciało mężczyzny. Natychmiast powiadomiły o tym naszych ratowników, którzy pobiegli na miejsce. Okazało się, ze ciało leżało tam już jakiś czas. Miało plamy opadowe - przekazał strażak.

Na miejscu pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora. - Przy ulicy Partyzantów znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich - powiedział PAP Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna, do którego przyleciał helikopter LPR, poczuł się lepiej i ostatecznie nie było konieczności jego transportu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marta Stańczyk