Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Pasionek: w trumnie prezydenta Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał innych osób

Redakcja
01.06.2017 12:47
Pasionek: w trumnie prezydenta Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał innych osób
fot. PAP

- W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego znaleziono fragmenty ciał dwóch innych osób - poinformował w czwartek zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

- Jak na aspiracje poważnego kraju natowskiego, to rzeczywiście sposób potraktowania śp. prezydenta pozostawię bez komentarza - powiedział Pasionek na konferencji prasowej na temat aktualnego stanu śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

Dodał, że w 9 przypadkach w trumnach znaleziono szczątki innych osób.

Zamiana ciał

Pasionek potwierdził, że w dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał - Piotra Nurowskiego i Mariuszka Handzlika. - W dziewięciu zaś przypadkach w trumnach ujawniono części ciała innych osób niż osoby do tej trumny przypisanej - powiedział.

- W grobie śp. Natalii Januszko, najmłodszej ofiary, ujawniano elementy ciał pięciu osób. W grobie Aleksandry Natalli-Świat ujawniono elementy ciała należące do jednej osoby. W trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego ujawniono czternaście części ciała, należących do siedmiu osób. W trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego ujawniono sześć części ciała, należących do czterech innych osób - dodał prokurator.

Ponadto Pasionek poinformował, że w trumnie arcybiskupa Mirona Chodakowskiego naleziono połowę ciała. - Połowę ciała śp. biskupa, czyli od pasa w górę, natomiast od pasa w dół znajduje się tam ciało gen. Płoskiego. W wyniku ekshumacji ciała Tadeusza Płoskiego w jego trumnie stwierdzono tylko pół ciała - powiedział.

Do dziś przeprowadzono 27 ekshumacji, na czerwiec zaplanowanych jest kolejne sześć.

Pasionek odniósł się też do swojego pobytu w Rosji tuż po katastrofie smoleńskiej. Wyjaśnił, że nie informowano go o wynikach, bowiem sekcje zwłok zostały już przeprowadzone. 

Marek Pasionek zapewnił, że pierwsza partia materiału dowodowego w sprawie katastrofy smoleńskiej została przekazana do laboratorium.

RadioZET.pl/KM

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce